Prośba o oszacowanie wartości.

Oczywiście społeczność motoryzacyjna nie tylko samochodami żyje, a więc zapraszam do dyskusji na każdy temat.

Moderator: Tomek

___grzegorz___
Beczkolak
Beczkolak
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:17
Posiadany model W123: 230CE

Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: ___grzegorz___ » 11 sty 2017, 16:51

Witam Wszystkich.
Mam ogromną prośbę. Rozważam sprzedaż mojej beczułki :( Jest to model 230CE, 1982 rok, 136kM, 5 biegów, wyposażenie: jasna tapicerka (krem), podgrzewane fotele, dach otwierany elektrycznie. W moich rękach (garażu) od 12 lat, regularnie uruchamiana na mniejsze lub większe przejażdżki. Chciałbym was prosić o pomoc w oszacowaniu wartości, z tym, że rozważam sprzedaż wyłącznie jako całość z zapasem części jakie posiadam (o tym za chwilę). Nie chciałbym się wygłupiać ale też oddać za darmo, bardzo bym był zadowolony gdyby auto trafiło do kogoś kto ...wiadomo:). Auto jest oczywiście na chodzie jak wspomniałem wcześniej, ale przez cały czas systematycznie coś z nim robiłem, prowadząc oczywiście zapiski co i za ile (zeszyt z zapiskami, fakturami itp przekażę następcy). I tak: silnik jest po kapitalnym remoncie zaraz po zakupie (201 tys, aktualnie 239 tys km), skrzynia wymieniona na regenerowaną w MB (ta zdemontowana sprawna ale do zaglądnięcia wewnątrz, hałasowała, oczywiście oddam razem z autem), na przestrzeni lat wymienione jeszcze pompa wody i alternator. Aktualnie do zrobienia: blachy (nie jest zgnity w sensie dosłownym, wręcz przeciwnie, ale skorupa do roboty, błotniki - z ich strasznymi nakładkami na nadkola założonymi przez poprzedniego właściciela, na jednym z błotników zrobiły swoje; pas przedni i tylny; progi - również nie tragiczne ale ostatni moment aby jeszcze się za to zabrać; ranty drzwi; poza tym podłoga zdrowa, kielichy i komora silnika ok, podszybie ok), tylne zawieszenie do przeglądu, dach - silnik pracuje ale całość do oczyszczenia i przesmarowania na nowo, linka licznika - po zeszłej zimie nie kręci licznik, dlatego na zdjęciu 237,5 tys km. Poza tym kolor do zmiany, poprzedni właściciel polakierował go na .....nie wiadomo co:) ale brałem bo podobał mi się sam egzemplarz, no i oczywiście z wizją końcowego doprowadzenia go do porządku jak należy (oryginalny lakier w komorze silnika). Ok, teraz trochę o częściach. Do oddania posiadam: komplet zapasowych bocznych listw chromowanych, komplet chromów przyszybowych, aluminiowe felgi pięcioramienne, komplet przyciemnianych na zielono szyb (z wyjątkiem przedniej która uległa wypadkowi i nie przeżyła), elementy tapicerki zielonej - drzwi i tylne boki, kompletne zderzaki na przód i tył w b.dobrym stanie, dodatkowo jeden zupełnie nowy oryginalny kieł na tylny zderzak, oryginalna kierownica w bardzo dobrym stanie (nie wytarta), wspomniana skrzynia biegów, i całe pudło z jakąś drobnicą (elementy mechanizmów zamka, cięgna, siłowniki do elektrycznego podnoszenia szyb - chyba na tył, oraz inne). Jak wspomniałem chciałbym oddać całość aby mniej bolało, nie zamierzam odsprzedawać poszczególnych części pojedynczo. Jeśli jesteście w stanie na podstawie tych informacji pomóc mi w oszacowaniu wartości kompletu to będę wam wdzięczny. Jak patrzę na popularne serwisy to dostaję kręćka. Zdjęcia części mogę dopiero zrobić, a auto poniżej. Pozdrawiam.

___grzegorz___
Beczkolak
Beczkolak
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:17
Posiadany model W123: 230CE

Re: Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: ___grzegorz___ » 11 sty 2017, 17:22

Przepraszam ale nie mogę załączyć plików, nawet poniżej 200kB. W razie potrzeby prześlę na pocztę.

maciekm90
Beczuszkarz
Beczuszkarz
Posty: 44
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:57
Posiadany model W123: -
Lokalizacja: Dobra

Re: Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: maciekm90 » 11 sty 2017, 17:25

Wrzuć zdjęcia na jakiś serwer np www.zapodaj.net i wklej linki :)


Arku
Beczkomaniak
Beczkomaniak
Posty: 375
Rejestracja: 04 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Rybnik
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: Arku » 11 sty 2017, 21:10

Dałeś sporo fotek , ale brak zdjęć silnika, podwozia, bagażnika... daj VIN, auto do kompletnego remontu blacharskiego, na chwilę obecną ze zmienionym kolorem i to jeszcze słabo zrobione. Daj info, gdzie da radę zobaczyć auto. Można z tego zrobić jeszcze auto, ale grubej kasy to raczej nie oczekuj.

Awatar użytkownika
mroczny
Beczkarz
Beczkarz
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2015, 18:04
Posiadany model W123: 200D
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: mroczny » 12 sty 2017, 13:11

Bardziej się opłaca to sprzedać na części niż w całości niestety :(
W123 200D 82r - Hebel

denys13
Beczuszkarz
Beczuszkarz
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2016, 20:56
Posiadany model W123: 200D
Lokalizacja: Radomsko

Re: Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: denys13 » 12 sty 2017, 23:17

Jakieś pół roku temu była bardzo podobna też z inna barwą pod maską za kilka tysięcy. Handlarz kupił i wystawił za tydzień drożej.

___grzegorz___
Beczkolak
Beczkolak
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:17
Posiadany model W123: 230CE

Re: Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: ___grzegorz___ » 17 sty 2017, 19:27

Cześć wszystkim. Arku, VIN: WDB12324310012171. Zdjęcia o których wspominałeś dorobię, choć z podłogą od spodu będzie problem, nie mam kanału w garażu a przy tej pogodzie raczej nigdzie nie pojadę, Najlepiej byłoby obejrzeć osobiście (Gdańsk, tel do mnie 605-826-528), zapraszam.
Panowie, nikt nie mówi o grubej kasie, ale z waszych odpowiedzi wnioskuję że mam złom nie auto, a z tym ciężko mi się zgodzić:/ Owszem, blacharka jest do robienia, cała, ale byłem przekonany że to jest jasne i o tym właśnie napisałem w moim zapytaniu do was. Kropką nad i jest choćby aktualny kolor:) ...a co z resztą? No nic, tak czy siak wystawię go chyba na jakimś serwisie i zobaczę co się będzie działo. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Cyryl
Beczkofan
Beczkofan
Posty: 244
Rejestracja: 12 paź 2015, 22:05
Posiadany model W123: S123,S124,ar916
Lokalizacja: Sandomierz
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: Cyryl » 18 sty 2017, 12:21

Z tym, że auto się do niczego nie nadaje bym nie przesadzał. Przede wszystkim weryfikacja na żywo dużo tutaj wyjaśni..
A powiedz jeszcze, jakiego rzędu pieniądze Cię interesują? Cenami z OXL nie ma co się sugerować, to raczej koncert życzeń a nie wartość rynkowa..

___grzegorz___
Beczkolak
Beczkolak
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:17
Posiadany model W123: 230CE

Re: Prośba o oszacowanie wartości.

Postautor: ___grzegorz___ » 19 sty 2017, 9:40

Cześć Cyryl. Nie chcę się sugerować żadnymi ogłoszeniami typu allegro czy OLX (ale chyba będę musiał wystawić), właśnie dlatego podpytuję w środowisku o realną wartość. Liczyłbym na rzetelną pomoc. Tak jak piszesz, oględziny byłyby najlepszym rozwiązaniem. Podałem nr telefonu więc zapraszam do ewentualnego kontaktu. PS. piękne kombi:), ojciec kiedyś miał, ale byłem za młody:'(


Wróć do „Pogadanki o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość